اخبار فانی

مصاحبه روزنامه جام جم با عرفان حیدری مدیرعامل شرکت فانی

با فانیکیو هم سرگرم شو هم پول به جیب بزن متخصصان جوان شرکت (رهاورد دانش فانی) با ایده کسب درآمد از طریق بازی کردن موفق به طراحی بازی (فانیکیو) برای گوشی های اندروید شده اند. بسیاری از منتقدان بازی های دیجیتال و در راس آنها گروهی از پدر و مادرها همیشه می گویند فایده این وقت گذرانی با بازی در موبایل چیست؟!! احتمالا آنها و دیگر علاقه مندان به بازی های دیجیتالی وقتی متوجه شوند بازی هایی هست که علاوه بر سرگرم شدن و لذت بردن از آن ، می توان با انجام آن بازی پول هم درآورد ، نطرشان راجع به فایده این بازی ها به کلی عوض خواهد شد! تلاش برای تحقق همین ایده سبب شد جمعی از جوانان خوشفکر و متخصص کشورمان که رده سنی آنها از 16 تا 20 سال است مدتی پیش دور هم جمع شوند و شرکت (فانی) را تشکیل دهند. این شرکت به طور رسمی در سال 98 تاسیس شده است و درحال حاضر تنها شرکت خلاق بازی سازی استان سیستان و بلوچستان محسوب میشود. سید عرفان حیدری ، مدیرعامل جوان و بنیانگذار موفق شرکت فانی است که فقط 20 سال سن دارد. به گفته او، این شرکت براساس یک پرسش به وجود آمده است! سوالی که حدودا دوسال و نیم ذهن حیدری را به خودش مشغول می کرد، این بود که (آیا روش ساده ای برای کسب درآمد از بازی کردن وجود دارد ؟!) ... ادامه این مصاحبه را میتوانید در لینک زیر بخوانید

گفتگو مجله شنبه با سید عرفان حیدری مدیرعامل استارتاپ فانی


کسب درآمد از بازی (گفت و گو مریم جاشی)
در این شماره، میزبان دو استارتاپ از یکی از دورترین نقاط ایران بودیم. جوانهایی اهل سیستان و بلوچستان که در پارک علم و فناوری زاهدان مشغول به کار هستند و تلاش میکنند با پشــتکار و خلاقیت خود، چراغ اکوسیستم استارتاپی ایران را در این منطقه روشــن نگاه دارند. از میان چندین و چند استارتاپی که در زاهدان مشغول به کار هستند، به سراغ یکی از خلاقانه ترین آنها رفتیم. فانیکیو یک بازی اطلاعات عمومی است؛ اما این تمام ماجرا نیست. تفاوت این گیم با دیگر بازیها آن است که کاربر هم بازی میکند و هم درآمد خواهد داشت. در گفتوگویی کوتاه با این استارتاپ و محصول بیشتر آشنا شدیم
کمی درباره کسب وکارتان بگویید. فانیکیو یک بازی فان در ســبک اطلاعات عمومی اســت که به شما قابلیت کسب درآمد 24ساعته را میدهد. فقط کافی است به 10 سوال پاسخ دهید و تنها محصول دیجیتالی اســت که در سیستان و بلوچستان خلاق شده اســت. همچنین این محصول اولین بازی ســه بعدی در ســبک اطلاعات عمومی نیز به حســاب می آید و به زودی در اروپا منتشر خواهد شد. فانی بیت یک بازی در سبک موزیکال است که جدیدا دانش بنیان شده است. این محصول به این صورت است که شما باید براساس موزیکی که در حال پلی شدن است، مکعب های بازی را هم بزنیــد. اگر 3 مکعب از خط عبور کند، میبازید. این بازی رکوردی است و این محصول در حال توسعه است و به زودی در اروپا منتشر خواهد شد.
مخاطب محصول شما چه افرادی هستند؟ مخاطب فانیکیو افراد علاقه مند به افزایش اطلاعات عمومی و کسانی است که میخواهند از دانش خود بهترین بهره را ببرند و آنرا تبدیل به درآمدزایی برای خود بکنند. در هر رشته ای مخاطب فانیبیت کسانی هســتند که به بازیهای هایپرکژوال و امتیازی علاقه مندند و میخواهنــد در لحظه حس خوب را با موزیکهای ایرانی و خارجی به خود منتقل کنند و معمولا رنج سنی 15 تا 30سال به این نوع بازیها علاقه مند هستند.
این ایده از کجا به ذهنتان رسید؟ همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا نمیشود از بازی ها درآمد کسب کرد. خب، جوابی برایش پیدا نکردم تا اینکه سیستمی طراحی کردم که این ناممکن، ممکن شد.
آیا نمونه خارجی یا داخلی برای این سازوکار وجود دارد؟ مزیت رقابتی شما نسبت به دیگران چیست؟ نمونه خارجی زیادی از محصولاذت ما وجود دارد ولی تنها مزیت ما نسبت به رقبا داشتن یک سبک خاص و ســلیقه منحصربه فرد در طراحی محصولات است که باعث تفاوت میشود و البته مکانیکهای به کار رفته در محصولات که با خیلی از محصولات اصلا قابل مقایسه نیستند و البته قابلیت فوق العاده کسب درآمد محصوالت ما.
چه تصوری از آینده کسبوکارتان دارید؟ شرکت فانی به زودی محصولات خود را در خارج کشور منتشر خواهد کرد؛ محصولاتی با زبان های زنده دنیا تا بتواند کاربرهای چند ده میلیونی را به سمت محصولات خود بکشاند و قابلیت کسب درآمد برای همه فراهم شود.
اکنون در چه مرحلهای از توسعه هستید؟ درحال حاضر در حال توسعه روی 2 محصول فانیکیو و فانیبیت هستیم و به زودی یک بازی کاملا متفاوت در سبکی متفاوت خواهیم ساخت.
شرایط کار در زاهدان چگونه است؟ چه مشکالتی دارید و به چه حمایتهایی نیاز دارید؟ اصلا علاقه ای دارید که بیرون از زاهدان ادامه بدهید؟
در زاهدان با محدودیت هایی مواجه هستیم به دلیل آنکه صنعت بازی فقط در تهران متمرکز شده است و همچنین برنامه هایی هم داریم تا یک شــرکت هم در تهران داشته باشیم تا بتوانیم محصولات بهتری را با افراد متخصص بیشتری تولید بکنیم.
دانلود بازی